Cem KEÇE - ANKARA
Cem KEÇE - İSTANBUL

Cem KEÇEANKARAİSTANBUL
AdresÇukurambar Mah. 1424. Cad. No: 2/16
Erdil Apt. Çankaya / Ankara (Harita)
Zorlu Center AVM, +1 Köprü Katı, 34340 Zincirlikuyu / Beşiktaş / İstanbul
Telefon0 (312) 213 01 32
0 (533) 234 72 08
0 (212) 314 66 00
0 (549) 314 69 12
E-Postadrcemkece@gmail.com
Sosyal Medya

CEM KEÇE İLE SOHBETE VAR MISINIZ?

Kişisel gelişim, psikolojik ve ruhsal esenlik, mutlu ilişkiler ve evlilik yaşantısı, sağlıklı ve keyifli bir cinsel yaşam için Psikoterapist & Yazar CEM KEÇE ile İSTANBUL’da buluşmaya, kendinize değer katmaya, bedensel, zihinsel ve ruhsal bütünleşmeyi keşfetmeye, hayatınızın anlamını bulma yolculuğunda güçlü bir adım atmaya, yaşamınızdaki fiziksel, entelektüel, duygusal, sosyal, mesleki, ruhani ve çevresel durumunuzu dengede tutmak için kendinize yatırım yapmaya ve kişisel potansiyellerinizi maksimum seviyeye çıkarmaya ne dersiniz? 

Adres: Zorlu Center AVM, +1 Köprü Katı, 34340 Zincirlikuyu / Beşiktaş / İstanbul
Telefon: 0 212 314 66 00 & 0 212 353 69 89


Yazar & Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) ve Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER) Kurucu Başkanı

19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Azerbaycan Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı'nda “Psikiyatri İhtisası”yaptı. Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölümü’nde “Aile Danışmanlığı” eğitimi aldı. Konya Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Psikolojik Danışma ve Rehberlik” üzerine Yüksek Lisans yaptı. Prof. Dr. Vamık VOLKAN’dan Prof. Dr. Cengiz GÜLEÇ'ten“psikanalitik psikoterapi eğitimi” ve “psikanalitik psikoterapi süpervizyon”u aldı. Prof. Dr. Cengiz GÜLEÇ'ten 2000 Saatlik “Psikoterapi Eğitim Uygulama ve Psikoterapist Yeterlilik Sertifikası” aldı.

ABD'deki en önemli, dünya çapında en nüfuzlu psikiyatrların üye olduğu Amerikan Psikiyatri Birliği (American Psychiatric Association; APA)’ne,Amerika Psikoloji Derneği (American Psychological Association; APA)'ne, Avrupa Psikiyatri Birliği (European Psychiatric Association; EPA)'ne ve Alman Psikiyatri Psikoterapi ve Psikosomatik Sağlık Derneği (The German Association for Psychiatry, Psychotherapy and Psychosomatics - DGPPN)’ne üye oldu.

1990'dan bu yana, “cinsel sağlık bilimi ve cinsel reform” konusunda üstün hizmetlerde bulunanlar için German Society for Social Scientific Sexuality Research (DGSS) tarafından verilen “Magnus Hirschfeld Madalyası” ile 2014 yılında ödüllendirilen ilk Türk psikoterapisti oldu.

2000 yılında Türkiye’de cinsel terapi, evlilik terapisi ve psikoterapi mesleğinin ayrı bir meslek örgütü olarak kabul edilmesini sağlamak ve kişilere, ailelere ve organizasyonlara psikolojik ve kurumsal hizmetler vermek amacıyla Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) ve Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER)’ni kurdu ve Türkiye’de psikoloji alanında, sivil toplum hizmetlerinin yaygınlaşmasını, kurumsallaşmasını sağlamak için mücadele etti. Halen Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)'nin genel başkanlığını ve Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER)'nin başkan yardımcılığı görevini yürütüyor.

(1) Psikoterapi, psikoloji veya psikiyatri uzmanlık alanının dışında ayrı bir disiplindir. Psikoterapi yapma bilim ve sanatı “ayrı bir meslek dalı” olmalıdır.(2) Psikoterapi “tıbbi bir müdahale” değildir, psikolojik bir tedavidir. (3) Psikiyatri hekimleri, aile hekimleri ve pratisyen hekimler, psikologlar, klinik psikologlar, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, aile danışmanları, psikiyatri klinik hemşireleri, uzman psikiyatri hemşireleri, çocuk gelişimcileri, özel eğitim öğretmenleri gibi ruh sağlığı profesyonelleri, lisans eğitimlerinin üstüne,“uluslararası standartlarda psikoterapi eğitimi”, “süpervizyon” ve “psikoterapi” aldıktan ve belli sayıda terapi yapmış olduktan sonra “psikoterapist” olabilirler ve bir psikiyatri hekiminin gözetiminde olmadan mesleklerini icra edebilirler. (4) Psikiyatri, psikoloji veya psikolojik danışma eğitimlerinin müfredatı, güncel anlamda gelişen ve bağımsız bir disiplin olan psikoterapi uygulamaları için yeterli değildir. Bu nedenle psikoterapi bilimine üniversitelerimizde “Psikoterapi Ana Bilim Dalı” adı altında ayrı bir bilim dalı olarak yer verilmelidir. (5) Ülkemizde psikoterapi uygulamalarının hukuki temelleri yetersizdir, bir an önce yasal bir zemine kavuşturulmalıdır.(6) Türkiye Psikoterapistler Birliği (TPB) kurulmalıdır. (7) Psikoterapistlik uygulama sertifikası en fazla 3 yıl olmalıdır. 3 yılın sonunda; (a) etik ve ahlaki olarak bir suç işlemeyen, (b) ulusal veya uluslararası bir psikoterapi kongresine katılan ve (c) psikoterapistlik mesleğini bir ofiste icra ettiğini belgeleyen herkesin sertifikası tekrar 3 yıllık olarak güncellenmelidir. (8) Psikoterapi uygulamaları “multi-disipliner” bir çalışmayı gerekli kılar. Bu nedenle disiplinler arası bir kavga yerine uyumlu çalışmayı esas alır. (9) Psikoterapi mesleğinin, cinsel terapi, evlilik terapisi, aile terapisi, grup terapisi, çocuk ve ergen terapisi gibi alt uzmanlık alanları olmalıdır” diyen ve psikoterapi mesleğinin Türkiye’de kurumsallaşmasına büyük katkısı olan Cem Keçe, halen Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) ve Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER) bünyesinde hekimlere ve ruh sağlığı profesyonellerine“Psikoterapi”, “Evlilik Terapisi” ve “Cinsel Terapi” eğitimleri vermektedir. Ülkemizde cinsel sağlık alanında hizmet veren cinsel tedavi uzmanlarının büyük bir çoğunluğu CİSED Genel Başkanı Cem Keçe’den eğitim almıştır. Ekibiyle birlikte Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği'de psikoterapistlik mesleğine destek veren psikoterapi eğitimleri, staj programları, süpervizyon ve bilgilendirme çalışmalarını da sürdürmektedir. Ayrıca değerli halkımıza çeşitli eğitimler ve seminerler de vermektedir. (Ana-Baba Okulu, Evlilik ve İlişki Seminerleri, Sağlıklı ve Mutlu Cinsel Yaşam Sırları Seminerleri, Kişisel Gelişim, Kendin Olma ve Farkındalık Seminerleri)

Multidisipliner bir yaklaşımı savunan, uluslararası cinsel sağlık kuruluşlarına üyeliği bulunan ve Türkiye'nin en örgütlü cinsel sağlık derneği olan CİSED Genel Başkanı olarak; şimdiye kadar 2 adet “Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi”, 3 adet “Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi” ve 12 adet “Ulusal Cinsel Sağlık Sempozyumu” düzenledi.

“Huzurlu insan, sağlıklı cinsellik, mutlu bir evlilik ve aile yaşantısı için...” 6 yıl SABAH Gazetesi’nde ve HÜRRİYET Gazetesi'nde cinsel sağlık köşesinde, çeşitli dergi (Beef & Fish), web sitesi (HÜRRİYET Aile) ve gazetelerde günlük ve haftalık yazılar yazmakta, okuyucularından gelen“psikolojik sorunlar, psikoterapi, psikanaliz, aşk, evlilik, ilişkiler ve cinsellik” konulu soruları yanıtlamaktadır.

Samsun Bafra’lı olan Cem KEÇE, Resim, Heykel ve Seramik Sanatçısı ve Diş Hekimi Merih KEÇE ile evlidir, Doğa KEÇE ve Nisan KEÇE adında iki kızı vardır.

 1. Sevemez Kimse Beni Benim Sevdiğim Kadar (Farklı Yönlerden Narsisizm, NARSİSİSTİK Yapı ve Narsisistik Kişilik Bozukluğu)
 2. Senden Nefret Ediyorum Ne Olur Beni Terk Etme (Farklı Yönlerden BORDERLİNE Yapı ve Borderline Kişilik Bozukluğu)
 3. Mutlu Yaşam Kılavuzu
 4. En İyi Terapistim BEN
 5. Psikoterapistin El Kitabı
 6. Çaresiz Değilsiniz Çare SİZsiniz
 7. Kavga Etmek Yerine Eğlensek?
 8. Kadim Aşk Öğretileri
 9. Boşalma, Orgazm ve Cinsel Doyum
 10. Olmak ya da Olmamak
 11. On Adımda Vajinismus Tedavisi
 12. Vajinismusun Üstesinden Gelmek
 13. On Adımda Erken Boşalma Tedavisi
 14. İktidarsızlık
 15. Erken Boşalmanın Üstesinden Gelmek
 16. Cinselliğin Dayanılmaz Ağırlığı
 17. Mühürlü Beden
 18. Edebi Cinsellik
 19. Kadim Seks Öğretileri
 20. Seks Korkusu
 21. Erkekçe
 22. Kadınca
 23. Eşcinsellik Kader Değildir
 24. Yatak Efsaneleri
 25. Erken Boşalmaya Kesin Çözüm
 26. Aforizmalar
 27. Terapide Bir Gün
 28. Sadakatsizlik ve Aldatma adlı kitapların yazarıdır...

Psikoterapist Cem Keçe Kimdir?


Cem Keçe'nin Dost Albümünden


İletişim Bilgileri

Adres
Kızılırmak Mah. 1443. Cad. No: 33/3 Çukurambar / Ankara
Telefon
0 (312) 213 0132
GSM
0 (533) 234 7208
E-Posta
drcemkece@gmail.com
Sosyal Medya