Cem KEÇE - ANKARA
Cem KEÇE - İSTANBUL

İlk Gece, İlk Cinsel Birliktelik, Gerdek, Zifaf...

İlk Gece, İlk Cinsel Birliktelik, Gerdek, Zifaf...


İlk kez araba kullanmak, ilk iş görüşmesi, ilk defa kakaolu kek yapmak, ilk defa seks yapmak… “Ne işi var şimdi bu sonuncunun burada” demeyin. Hatırı sayılır cinsten ortak yönleri var saydıklarımın. Öncelikle hepsi “ilk” olma özelliğine sahip.

Cem KEÇE'ye Soru Sor
 • Bu eylemleri ilk defa gerçekleştirecek olan kişide kesinlikle teorik bir bilgi vardır. Pratiğe faydası olmayan bilgi: Örnek 1: Otomobillerde ilk hareketi sağlayan parçaya marş motoru denir. Örnek 2: Penis ile vajina birlikteliğine penetrasyon denir.
 • Ya da kulaktan dolma, yarısı yanlış, bilgi diyemeyeceğimiz, çöpe atılası türden bilgimsiler. Yanlış yönlendirme: Örnek 1: Mülakatta para için değil, aslında zevk için çalıştığını söylemek işi almayı garantiler. Örnek 2: İlk cinsel birliktelikte kızlık zarı nedeniyle penisin vajinaya girmesi çok zor olur ve kadın çok ağrı çeker, bu nedenle ilk birliktelikten zevk alınmaz.
 • Bu eylemleri ilk defa gerçekleştirecek kişilerin, bu eylemleri ustaca gerçekleştiren kişileri izlemişliği de vardır. Sindirilemeyecek düzeyde ileri seviye bilgi: Örnek 1: Yumurta kırmayı bile bilmeyen bir kızın kek ustası olarak bilinen aşçıyı izlemesi. Örnek 2: İnternet üzerinden gizlice izlenen 10 saniyelik ah-uh sesli hard pornografik videolar.
 • Bu eylemleri gerçekleştirmiş olan kişilerden alınan öğütler de fazlacadır. Yersiz ve gereksiz bilgi: Örnek 1: Kekin yanmaması için kek kalıbını iyice yağla. Örnek 2: Kırmızı çarşaf daha seksidir, ama kanın görünmesi için ilk gece beyaz çarşaf ser.
 • Bu eylemleri gerçekleştirmiş kişilerin tecrübeleri de dinlenir. Korkutucu örnek: Örnek 1: Viraja 82 ile girdim, bir de el frenini çektim, arkayı biraz attı ama hemen topladım, arabadakilere macera yaşattım. Örnek 2: Benim vajinam çok dar olduğu için ilk gece eşim girmekte çok zorlandı, benim canım çok yandı, neredeyse yarım litre kan aktı, ama darlığımdan dolayı eşim çok zevk aldı.

"Buyur buradan yak" sözünün cümle içinde kullanımı için sanırım daha uygun bir an olamaz. Bu yazıyı okuyanlardan bazıları belki de biraz rahatsızlık duyuyordur “ilk defa cinsel ilişkiye girme” konusunu anlatışımdaki üslubumdan dolayı. Tıpkı biz psikoterapistlerin bu konuda uydurulan hikâyelerden, yaratılan korkulardan, aktarılan yanlış bilgilerden rahatsız olmamız gibi. İlk defa cinsel ilişkiye girmek, kek yapmak kadar önemsiz olamaz! Bu konuyu hafife değil, tam tersine çok ciddiye aldığımdan böyle karşılaştırmalar yapıyorum. Gereksiz bilgilerle, yanlış yönlendirmelerle, zorlayıcı örneklerle, korkutucu hikâyelerle diğer birçok eylem hüsranla sonuçlanıyor. Oysa cinsellik, hemen her şeyden çok daha önemli. Korkunun değil, hazzın egemen olması gereken bir eylem. İlk defa araba kullanacağı gün büyük bir trafik kazasına şahit olan kadın uzun süre direksiyon başına geçemiyor, araba kullanmaya başladığında ise kalbi çarpıyor, heyecanlanıyor, korkuyor, panikliyor ve hata yapıyor. Kek yapmanın amma zor olduğunu gören kız, kek yapmaktan vazgeçiyor. İlk cinsel birliktelik hakkında kanlı, ağrılı, sancılı korku hikâyeleri dinleyen; beynine “ne kadar dar olursam o kadar zevk veririm” mesajı kodlanan; kızlık zarı az kanasa bir dert, çok kanasa başka bir dert diye endişelenen, “ya zevk alırsam namusumdan şüphe edilir mi” diye kaygılanan kadın da aynı durumda oluyor. İlk gece korkuyor, kalbi çarpıyor, heyecanlanıyor, panikliyor, kasılıyor ve ilk deneyimi zulümle sonuçlanıyor. İşte bu nedenle birçok cinsel sorunun kök nedeni olan “korku”yu yok etmeyi ve yanlış bilgilerin yerine doğrularını yerleştirmeyi amaçlıyorum. Kek yapmasanız da olur ama madden, manen, dinen, kanunen, vicdanen, bedenen hiçbir engel olmamasına rağmen cinselliği sağlıklı ve mutlu bir biçimde yaşamazsanız olmaz.

İLK GECE KORKUSU

İlk gece korkusu; gerdek gecesi ilk kez cinsel ilişkiye girecek olan, yani cinsel birleşmeye dair tecrübesi olmayan çiftin boş yere yaşadığı endişe, kaygı ve korkudur. Sekse dair hiçbir bilgisi olmayan kadın; çevresinden duyduğu ilk gece aşırı kanama olacağına, aşırı ağrı ve sancı çekeceğine dair bilgiler nedeniyle çok korkar. Erkek ise sertleşememekten, erken boşalmaktan veya yetersiz kalıp kadına erkekliğini ispatlayamamaktan korkar. Bu korkular yeşertilip, sulandıkça meyve verir. Bu korkuların meyveleri olsa olsa çürük meyve olur. Sonuçta korkulan olur, yani kadında aşırı kanama, ağrı ve sancı meydana gelir. Unutulmamalıdır ki “ilk gece korkusu” yanlış olarak yaratılmış bir korkudur, yaratıldığı günden bu yana nesilden nesile aktarılmıştır, fakat yaşanmaması doğru ve doğaldır. İlk gece yaşanılanlar gerçekten korkulacak şeyler olsaydı seksin ikinci bir gecesi olmazdı. Bu nedenle ilk gece korkusunun yerini “ilk gece merakı” almalıdır. İlk geceye dair tüm yanlış bilinenler unutulmalı, yerine doğru bilgiler konmalıdır. İlk geceden içten içe korkulacağına, karşılıklı konuşarak ilk gece hayal edilmelidir.

KIZLIK ZARI

“İlk gece”ye kadar geçen süre bazı kadınlar için kabus, bazı erkekler için ise kuşku dolu olabiliyor. Bunun nedeni ise bekaretin simgesi, namusun timsali kızlık zarıdır. Kızlık zarı kanamazsa ya da çok az kanarsa diye düşünen kadın kabus içinde kıvranır, kızlık zarının kendinden önce biri tarafından bozulup bozulmadığını düşünen erkek ise kuşku içinde. Bu da ilk geceden alınabilecek hazzı engelliyor. Vajina ağzını bir kapak gibi tamamen kapattığına, ilk cinsel ilişkide yırtıldığına, yırtılırken can yaktığına, yırtılınca kan boşaldığına inanılan kızlık zarı… Tıptaki adı “hymen”dir ve “yuvarlak halka” anlamına gelir. Simit, yüzük, bilezik gibi yuvarlaktır ve ortası açıktır. Ortası açık olduğu ve esnek olduğu için delinmesi ve yırtılması, dolayısıyla da kanaması söz konusu değildir. İlk cinsel birleşmede kan gelmesi; kızlık zarının yırtılmasına değil, henüz sulanmamış ve gevşememiş olan vajinanın penis tarafından zorlanmasına bağlıdır. Kızlık zarı incecik bir zardır, fakat sert bir kabuk namı kazanmıştır.

İLK GECEYİ MUTLU SONLANDIRMAK İÇİN…

 • İlk gecesi yaklaşan çiftlerin hem kadın hem erkek vücudunu anatomik olarak öğrenmesi faydalıdır.
 • İlk geceden önce kadın da erkek de kendi vücudunu tanımalı. Kendi bedenini ayna karşısında seyretmek ilk geceye dair olumsuz heyecanı bir nebze de olsa azaltır.
 • İlk geceye dair hurafelere inanılmamalı, korkulu hikâyelere kulak kabartılmamalı, bu hikâyeler kesinlikle içselleştirilmemeli. Başkalarının yanlış müdahaleleri sonucu başına gelenler kaide değildir. Normal olan ilk gecenin iyi sonuçlanmasıdır. Bu düşüncenin yerini ağrıya dayalı karanlık düşünceler almamalı.
 • Cinselliğe dair doğru bilgiye ulaşmak hiç de zor değil, ilk gece öncesi mutlaka doğru kaynaklardan cinselliğe dair bilgi edinilmeli. Pratikte bir tecrübe olmasa da faydalı bilgiler kişiyi bilinmezlikten kurtarır.
 • Haz almak, doyuma ulaşmak için ilk gece beklenmemeli. Mastürbasyon yaparak, kendine dokunarak kişi haz alma şeklini ve haz aldığı bölgeleri keşfetmeli. Böylece ilk gece partneri yönlendirebilmek mümkün olur.
 • İlk gece çiftin birbirinin bedenini tanıması ve gevşemesi için cinsel birliktelik öncesinde beraber duş alması kaygı ve korkuyu büyük oranda ortadan kaldırır ve birbirlerine rahat yaklaşmalarını sağlar. 
 • İlk gecenin kadın için ağrısız geçmesi için kadının mutlaka sekse hazırlanması gerekir. Bu nedenle erkeğin kadına güven vermesi, sevgisini ona hissettirmesi çok önemlidir.
 • Ön sevişme kesinlikle kısa tutulmamalı. Her iki taraf da sekse hazır olana kadar öpüşmelere, dokunuşlara devam edilmeli.
 • Cinsellikle ilgili konuşmaktan, cinsel içerikli kışkırtıcı sözler söylemekten çekinilmemeli.
 • Partnere karşı mutlaka anlayışlı olunmalı.
 • Cinsellikte kadının en rahat olduğu pozisyon üstte olduğu pozisyondur. Bu nedenle cinsel birleşmeye kadının üstte, erkeğin altta olduğu pozisyonda başlanmalı.
 • Kadının korku ve kaygılarını tam olarak atamadığı durumlarda sulanamaması mümkündür, bu durumda kayganlaştırıcı krem ya da jel kullanılmalı.
 • Cinsel birleşme sonrası çiftin birbirine sarılması, sevgi sözcükleri fısıldaması her şeyi daha da güzelleştirir.
 • İlk gece cinsel birleşme yaşanamadıysa bu kesinlikle sorun olarak algılanmamalı. İlk gece; çiftin seks yapmasının beklendiği ilk gece değildir, çiftin cinsel birlikteliği gerçekleştirdiği ilk gecedir. İlk birleşmeyi gerçekleştirene kadar geçen süreyi dokunuşlarla, öpüşlerle, haz dolu şekilde geçirmek en güzelidir.
 • Evlenmeden önce “cinsel danışmanlık” veya “evlilik ve çift danışmanlığı eğitimi” almak ise en önemli ve gerekli konudur.

Etiketler

ilk gece ilk gece yapılması gerekenler ilk gecesi ilk gece korkusu ilk gece deneyimleri ilk gece görüntüleri ilk gece hakkında ilk gece sonrası ilk gece acısı ilk gece youtube ilk gece kanaması ilk gece yapılması gerekenler ilk gece korkusu ilk gece deneyimleri ilk gece görüntüleri ilk gece hakkında ilk gece sonrası ilk gece acısı ilk gece youtube ilk gece kanaması ilk gece nasıl olur ilk gece acısı ilk gece anıları ilk gece acı ilk gece acı olurmu ilk gece adetleri ilk gece acırmı ilk gece anıları yorumlar ilk gece anlat ilk gece ağrısı ilk gece acı nasıl a kabrimin ilk gecesi ilk gece a ilk gece bilgileri ilk gece bezi ilk gece birlikte olmak ilk gece birleşme videoları ilk gece birleşememe ilk gece bende ilk gece beyaz carsaf ilk gece bakire ilk gece birlikte olamama ilk gece birlikte olamayanlar ilk gece cinsel ilişki pozisyonları ilk gece cinsel ilişki videoları izle ilk gece cinsel ilişki izle ilk gece cinsel ilişki nasıl olmalı ilk gece cinsellik ilk gece cinsel ilişki ilk gece cinsel ilişki pozisyonları izle ilk gece canım çok acıdı ilk gece canlı ilk gece çarşaf ilk gece çok acıdı ilk gece çarşaf ilk gece çok acırmı ilk gece çok ağrım oldu ilk gece çamaşırları ilk gece çamaşırı ilk gece çok acıyor mu ilk gece çok kan geldi ilk gece çok kanama olur mu ilk gece çok ağrı olur mu ilk gece deneyimleri ilk gece deneyim ilk gece dinen yapılması gerekenler ilk gece deneyimi video ilk gece deneyimleriniz ilk gece damat gelinin ayağını yıkar ilk gece damat geline ne yapar ilk gece de kanama ilk gece duası ilk gece de yaşananlar ilk gece erkek ilk gece ekşi ilk gece erkek ne yapar ilk gece evlilik ilk gece evlenince ilk gece en kolay nasıl olur ilk gece en rahat pozisyon ilk gece en kolay pozisyon ilk gece erkek nasıl olmalı ilk gece evlilik rehberi ilk gece e ilk gece fotoğrafları ilk gece fantezi ilk gece fotoları ilk gece forum ilk gece fobisi ilk gece fıkraları ilk gece fantazileri nelerdir ilk gece fantazisi ilk gece fobisi nasıl aşılır ilk gece fazla kanama ilk gece gerdek gecesi ilk gece görüntüleri ilk gece gerdek ilk gece gecelikleri ilk gece gerdek video ilk gece gelinlik ilk gece gelen kan ilk gece gevşeme ilk gece gelin ne yapmalı ilk gece gecelik ilk gece hakkında ilk gece hangi pozisyon ilk gece hapı ilk gece heyecanı ilk gece hamile ilk gece hastanelik olanlar ilk gece hamilelik ilk gece hileleri ilk gece hazırlığı ilk gece hakkında bilinmesi gerekenler ilk gece h ilk gece ılıskısı ilk gece ılıskı ilk gece ıslami ilk gece ılıskıye nasıl gırılır ilk gece ılahısı ilk gece ılıskısı nasıl olmalı ilk gece ıle ılgılı vıdeo düğünden sonra ilk gece ızle gece ışıklandırılan ilk cadde ıslamda ilk gece şaban-ı şerifin ilk gece namazı şaban ı şerif ilk gece namazı ramazan-ı şerifin ilk gecesi okunacak dua ilk gece ilişki ilk gece itiraf ilk gece ilişkisi ilk gece ilahi ilk gece ilişki videosu ilk gece ilişki pozisyonları ilk gece izle youtube ilk gece iç çamaşırı ilk gece için uygun pozisyonlar ilk gece ilişkisi nasıl olmalı ilk gece i ilk gece jartiyer giymek ilk gece jel ilk gece jinekolog ilk gece jeli ilk gece kayganlaştırıcı jel ilk gece için jel jinekoloji ilk gece ilk gece korkusu ilk gece kıyafetleri ilk gece kızlık zarı ilk gece korkusu için ilaç ilk gece kan gelmedi ilk gece kanı nasıl olur ilk gece korkusu nasıl geçer ilk gece korkusunu yenmek ilk gece korunma yöntemleri ilk gece kan rengi ilk gece k ilk gece lokal anestezi ilk gece marc levy ilk gece sonrası kanama labioplasti videoları ilk gece ne yapmak lazım ilk gece nas l olur ilk gece maçı ilk gece maceraları ilk gece muhabbeti ilk gece muhabbetleri ilk gece marc levy ilk gece mezarda neler olur ilk gece mendili ilk gece mutlaka kanama olur mu ilk gece mesajları ilk gece mezarda ilk gece nasıl olur ilk gece neler olur ilk gece nasıl olmalıdır ilk gece ne giyilir ilk gece nasıl korunmalı ilk gece ne kadar kan gelir ilk gece nasıl olmalı ilk gece nasıl olur video ilk gece nasıl olur resimli ilk gece ne yapmalıyım ilk gece n ilk gece okunacak dua ilk gece orgazmı ilk gece olanlar ilk gece olması gereken pozisyonlar ilk gece odası ilk gece olayları ilk gece olmadı ilk gece önerileri ilk gece olacaklar ilk gece olmuyor ilk gece önerileri ilk gece ön sevişme ilk gece öncesi kas gevşetici ilk gece örtüsü ilk gece öpüşmesi ilk gece ön sevişme nasıl olmalı ilk gece öpüşme ilk gece ölen kişi ilk gece ön sevişme video ilk gece öncesi yapılması gerekenler ilk gece pozisyonu ilk gece prezervatif ilk gece problemleri ilk gece pozisyonları canlı ilk gece pozisyon nasıl olmalı ilk gece pozisyonları resimli anlatım ilk gece pozisyon nasıl olmalıdır ilk gece pozisyonları – ilk gece ilişki ilk gece pozisyonu nasıl olmalı ilk gece pozisyonları resimli ilk gece resimli anlatım ilk gece resimli pozisyonlar ilk gece rahatlamak için ne yapmalı ilk gece romantizmi ilk gece rahat pozisyon ilk gece rahatlatıcı ilaçlar ilk gece rahatlamak için ne yapılmalı ilk gece rahat olmak için ilk gece romantizm ilk gece resmi ilk gece sonrası ilk gece sevişmek ilk gece sevişmeleri ilk gece sevişme ilk gece sahneleri ilk gece sevisme sahneleri ilk gece sorunları ilk gece sözlük ilk gece sürprizi ilk gece sohbetleri ilk gece şükür namazı nasıl kılınır ilk gece şiirleri ilk gece şükür namazı ilk gece şekilleri ilk gece şoku ilk gece şiiri ilk gece şakası ilk gece şakaları ilk gece şart mı ilk gece yapılacak şeyler ilk gece tavsiyeler ilk gece taktikleri ilk gece tüyoları ilk gece tumblr ilk gece tecrübeleri ilk gece tedavisi ilk gece temizliği ilk gece tecrübem ilk gece takımları ilk gece tüyler ilk gece uzman tv ilk gece uygun pozisyon ilk gece uludağ sözlük ilk gece utanma ilk gece utangaçlığı ilk gece uyuşturucu krem ilk gece utanmak ilk gece uygun pozisyon resimli ilk gece uyudugun evde ilk gece uygulamalı anlatım ilk gece ürünleri gecenin ilk üçte biri ne zaman gecenin ilk üçte biri ilk gece kadının üstte olması ilk gece maçı hangi ülkede oynanmıştır ilk gece maçı hangi ülkede ülkelerin ilk gece adetleri ünlülerin ilk gece deneyimleri ünlülerin ilk gece anıları ünlüler ilk gece ilk gece videolu ilk gece vajina ilk gece vajina ağrısı ilk gece vajinaya nasıl girilir ilk gece videolar ilk gece vk ilk gece vajina dar ilk gece vazelin ilk gece vajina yırtılması ilk gece videosu evlilikte ilkgece gerdek ilk gece v ilk gece yapılması gerekenler ilk gece youtube ilk gece yorumları ilk gece yapılması gerekenler izle ilk gece yaşananlar ilk gece yasanan problemler ilk gece yazıları ilk gece yapilacak pozisyonlar ilk gece yapılacaklar resimli ilk gece yaşanacaklar ilk gece zevki ilk gece zor mu ilk gece zevk alamama ilk gece zifaf ilk gece zevk alanlar ilk gece zorlanma ilk gece zar nasıl yırtılır ilk gece zar yırtıldıktan sonra ilişkiye devam edi ilk gece zorlukları ilk gece zifaf izle kabirde ilk gece 1 kabirde ilk gece 10 kabirde ilk gece 11 kabirde ilk gece 12 kabirde ilk gece 14 kabirde ilk gece 15 kabirde ilk gece 13 kabirde ilk gece 19 kabirde ilk gece 16 kabirde ilk gece 18 minecraft bölüm 1 ilk gece minecraft survival bölüm 1 ilk gece minecraft rehberi bolum 1- ilk gece hayatta kalmak minecraft rehberi bölüm 1 ilk gece ilk gece 2 rekat namaz nasıl kılınır kabirde ilk gece 2 ilk gece heyecanı 214 bayanlara özel 214 kabirde ilk gece 23 kabirde ilk gece 25 kabirde ilk gece 24 kabirde ilk gece 2 kitabı kabirde ilk gece 27 kabirde ilk gece 21 kabirde ilk gece 26 2. evlilikte ilk gece ilk gece 2 rekat namaz nasıl kılınır minecraft rehberi bolum 2- ilk gece hayatta kalmak kabirde ilk gece 3 kabirde ilk gece 30 kabirde ilk gece 32 kabirde ilk gece 3 kitabı kabirde ilk gece 31 kabirde ilk gece 34 kabirde ilk gece 33 kabirde ilk gece 35 kabirde ilk gece 37 kabirde ilk gece 36 kabirde ilk 3 gece kabirde ilk gece 4 kabirde ilk gece 42 kabirde ilk gece 41 kabirde ilk gece 43 kabirde ilk gece 40 kabirde ilk gece 5 adada ilk gece (52.bölüm) kabirde ilk gece 5 kabirde ilk gece 6 kabirde ilk gece 7 7 days to die ilk gece kabirde ilk gece 8 kabirde ilk gece 9 kabirde ilk gece 10 zilhiccenin ilk 10 gecesi

Yorumlar